Norfolk Terrier

17.08.2019
489
A+
A-
Norfolk Terrier

Irk Boyutu : Oyuncak

Yükseklik : Erkek 25-27 cm Dişi 24-26 cm

Ağırlık : Erkek 5-6 Kg Dişi 4-5 Kg

Ortalama Yaşam : 12-15 yıl

Norfolk Terrier Bakımı : Düzenli olarak taranması gerekir. Senede 3 – 4 defa ölü tüyler temizlemeli ve patilerinde bulunan uzun tüyler kesilmelidir. Çok fazla egzersiz ihtiyatçları yoktur.

Norfolk Terrier Karakter yapısı : Çocuklarla iyi anlaşırlar ve yavru iken gerekli eğitim verilmişse mükemmel bir oyun arkadaşı olurlar. Yabancılara ve diğer köpeklere karşı çok fazla olmasa da sıcak kanlıdırlar. Eve yabancı birileri geldiğinde alarm görevi yaparlar havlayarak evde kim varsa uyarırlar.

Norfolk Terrier Kökeni : Norfolk Terrier ve Norwich Terrier 1964’e kadar İngiltere’de, 1979’a kadar ise Amerika’da tek bir ırk olarak değerlendirilmekteydi. Ancak, Norfolk’un kulaklarının düşük, Norwich’in dik oluşu , Norfolk’ların köşeli, Norwich’in daha yuvarlak hatlara sahip oluşu ırkın ayırımını sağlayan başlıca farklardır. Norfolk’un genetik olarak kökeni net değildir ancak küçük İrlanda Terrierleri ile Border ve Cairn dahil olmak üzere diğer Terrier ırkları arasında yapılan çaprazlamalar ile sonucu edildiği düşünülmektedir. Norfolk Terrier İngiltere’de kemirgen avı için yetiştirilmiş bir ırktır. Ayrıca tilki avı sırasında toprak altında oyuklara ve tünellere kaçan tilkilerin takibinde yardımcı olarak kullanılmıştır. Av için sürüler halinde yetiştirildiklerinden, pek çok Terrier ırkına göre daha sosyal hayvanlardır. Norfolk Terrier AKC tarafından 1979’da resmi olarak kabul edilmiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Miran dedi ki:

  tanımadan besliyoruz

 2. Metin dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler

 3. Okan dedi ki:

  Çok faydalı bilgiler var

 4. Eymen dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler