Papillon

18.08.2019
1.131
A+
A-
Papillon

Irk Boyutu : Oyuncak

Yükseklik : Erkek 20-29 cm Dişi 19-27 cm

Ağırlık : Erkek 4-6 Kg Dişi 3-4 Kg

Ortalama Yaşam : 13-17 yıl

Papillon Bakımı : Düzenli olarak taranması ve senede 3 – 4 defa vücudundaki ölü tüyler temizlenmesi gerekir. Kulakları sürekli temizlenip kontrol altında tutulmalıdır. Çok fazla egzersiz ihtiyacı duymasa da gün içerisinde gezdirilmesi gerekir.

Papillon Karakter Yapısı : Çocuklarla iyi anlaşır ve iyi bir oyun arkadaşıdır. Oyun oynamayı çok sever. Yabacılara ve diğer köpeklere karşı arkadaş canlıdır. Sahibine çok bağlıdır ve bu durum bazı zamanlarda kıskançlıklar yapmasına neden olabilir. Zeki bir köpek olduğundan eğitilmesi çok kolaydır.

Papillon Kökeni : Papillon Avrupa’da 700 sene öncesine kadar uzanan tarihiyle en eski köpek ırklardan birisi olarak bilinir. Irk ilk başlarda Epagneul nain veya cüce spaniel olarak tanınmaktaydı. Daha sonra Kontinental Toy Spaniel olarak tanınmaya başlandı. Bu küçük ırk 13 ve 15. yüzyıl İtalyan fresklerinde resmedilmiştir. Rönesans döneminde pek çok yağlı boya tabloda görülebilir. Irkın gelişimi daha çok bu tablolardan çıkarılmaktadır. Rönesans döneminde İtalya’da çok popüler olan bu ırk Fransızlar tarafından mükemmelleştirilmiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Muhammed Ali dedi ki:

    faydalı bilgiler saolun

  2. berrin dedi ki:

    saol hocam

  3. Nevzat dedi ki:

    siteyi kaydettim teşekkürler