Pascal’ın Mutlu Dünyası

11.08.2019
840
A+
A-
Pascal’ın Mutlu Dünyası

Birçok Aile eve evcil bir hayvan alma konusunda tereddüt yaşamaktadır. Kimileri sevmediğinden, kimileri sorumluluk alma korkusundan ve kimileride evde pislik olma korkusundan dolayı almamaktadır. Eve evcil bir hayvan almanın ev ortamını ne kadar değiştirdiğini sizlere yaşanmış bir örnekle anlatmaya çalışacağım.

Konunun kahramanları Abim ve Eşi. Abim huylandığından dolayı, Eşi ise titizliğinden dolayı eve köpek alınmasına karşıdır. Kızları Gizem ise hayvanları özellikle köpekleri çok sever ve eve bir köpek alması için Abime baskı uygulamaktadır. Aldığı cevap sürekli hayır’dı.

Benim 2 köpeğim var Türkiye’ye her izine gitmemde köpeklerimden küçük olanı benimle beraber götürüyorum. İzinde İstanbul’da Abimin evinde kalıyorum. Abim ve Eşi belli etmemeye çalışsalarda köpekten duydukları rahatsızlığı görebiliyordum. En son izinden döndüğümde bana telefonda biz köpeklerden huylanıyoruz, hani kardeşim olmasan eve almam demişti. Tabi ben bu cümleleri umursamıyordum 🙂 ve her gitmemde köpeği götürmeye devam ediyordum.Birgün abimden bir telefon geldi ve bana hangi köpeği alsam iyi olur diye sordu. Dalga geçtiğini düşünerek ciddiye almadım. Ama ilerleyen dakikalarda ciddi olduğunu anladım. Bana bu soruyu sorarken sanki bir sıkılganlık bir çekingenlik vardı Abimde 🙂 Köpeklerden huylanıyorum, eve asla köpek almam delimiyim ben gibi cümleler kuran bir adamın köpek almaya karar verdiği anki sıkılganlık diyebiliriz buna 🙂 Gerçekten köpekmi alacaksın diye sordum evet dedi. Bu 180 derece dönüşün sebebini sordum. Kızım istedi o yüzden alacağım dedi. Ama senin kızın 8 senedir köpek istiyordu sen 8 sene boyunca hayır! asla! dedin nasıl olduda karar değiştirdin diye sorduğumda olayın iç yüzü ortaya çıktı. Gizem (Kızı) Abime eğer eve bir köpek almazsan Üniversiteye gitmeyeceğim demiş 😀 bu durumda Abim mecburen köpek almaya karar verdi ve aldı. Pascal evin yeni üyesi.

Pascal eve geldikten sonra Abim ve Eşinde değişiklikler başladı. İnternetten aşı kontrolü, yemek seçimi, beslenmesi, bakımı gibi araştırmalar başladı 🙂 Fazla bir süre geçmeden Abim ve Eşinin benden daha çok hayvansever olduklarını gördüm. Pascal artık onlar için çok büyük önem taşıyordu. Pascal evde köpek muamelesi görmuyordu, adeta aileden biri gibiydi. Evin enerjisi değişmişti. Köpeklerine kötü davrananlara karşı duyarsız olan Abim bu duruma tahammül edemez bir insan oldu. Nerdeyse eline hayvanları koruyalım yazılı pankart alıp gezecek duruma geldi. Pascal hayatlarına gireli hemen hemen 4 sene oldu. Pascal’ı kabul eden yer bulamazlarsa tatile gitmiyorlardı. Köpek istemeyen arkadaşlarına misafirliğe gitmiyorlardı 🙂 siz gelin diyorlardı 🙂 Şuan Abimle konuştuğumda, Köpekleri Pascal’ı ne kadar çok sevdiklerini ve daha önce köpek almadıkları için pişman olduğunu söylüyor.

Pascal onlarla beraber hayatından çok memnun. Bir köpeğin sahip olabileceği en güzel hayatı yaşıyor.

Bu anlattıklarım eve evcil hayvan alma hakkındaki önyargının ne kadar anlamsız ve yanlış olduğunun bir örneğidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.