Pembroke Welsh Corgi

18.08.2019
1.277
A+
A-
Pembroke Welsh Corgi

Irk Boyutu : Küçük Boy

Yükseklik : Erkek 25-30 cm Dişi 24-28 cm

Ağırlık : Erkek 12-14 Kg Dişi 11-13 Kg

Ortalama Yaşam : 12-15 yıl

Pembroke Welsh Corgi Bakımı : Tüyleri fazla bakım istemeyen bir ırktır. Ölü tüylerin alınması için ara sıra taranmalı ve yalnızca gerektiğinde yıkanmalıdır. Pembroke’un vücut uzunluğundan dolayı omurilik sorunları ve eklem hastalıklarına hassas olurlar. Pembroke Welsh Corgi düzenli beslenmesi ve gün içerisinde gerekli egzersizi yapması çok önemlidir.

Pembroke Welsh Corgi Karakter Yapısı : Çocuklarla ve diğer köpeklerle uyum içerisinde olması için yavruyken sosyalleştirilmesi gerekir. Yabancılara karşı arkadaş canlısı değildir. Zeki oldukları kadar sahiplerine bağlılıkları ilede bilinirler. Eğitilmesi kolaydır ve uzmanlar tarafından küçük yaşta eğitilmeye başlaması tavsiye edilir.

Pembroke Welsh Corgi Kökeni : Cardigan Welsh Corgi sürüleri otlatabilen en eski ırklardan biridir ve tarihinin 3000 sene öncesine kadar dayandığı söylenmektedir. ‘Cüce köpek veya Toplama köpeği olarak çevirisi yapılan Cor gi ve diğer tüm Cardigan Welsh Corgi isimleri Cardiganshire, Wales’te ortaya çıkmıştır. 20. yüzyılın öncesinde bir İngiliz bahçesini mükemmel şekilde koruduğu için Bahçe Köpeği olarak adlandırıldı. Cardigan Welsh Corgi cinsinin kökenini Teckel ırkından aldığına inanılıyor. Avcı veya koruma köpeği olarakta kullanılıyordu. 1935 yılına Amerikan Kennel Kulübü tarafından tanınmıştır ve bugün ise çoban köpeği ve evcil hayvan olarak bilinmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Ensar dedi ki:

  saol hocam

 2. Vedat dedi ki:

  Köpek besleyenlerin bilmesi gereken çok şey var

 3. Harun dedi ki:

  Çok faydalı bilgiler var

 4. Cemal dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler

 5. Yusuf Eymen dedi ki:

  siteyi kaydettim teşekkürler

 6. Levent dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler

 7. Muhammed Ali dedi ki:

  faydalı bilgiler saolun

 8. Muhammet dedi ki:

  teşekkürler