Popüler Küçük Boy Köpek Irkları

09.08.2019
694
A+
A-
Popüler Küçük Boy Köpek Irkları

Birçok insan küçük cins köpeklerin apartman yaşamı için en uyumlu ırklar oldukları düşünülür. Bunun nedeni büyük köpeklerin daha çok alana ihtiyaçlarının olduğu ve evde bakımının oldukça zor olduğunun düşünülmesidir. Oysaki küçük cins köpekler her ne kadar sevimli olsalar da, genellikle  bir o kadar da aktif ve çok ses çıkaran köpeklerdir.

American Eskimo

 Sevenleri tarafından “Eskie” yani “güzel köpek” olarak adlandırılan Amerikan Eskimo, beyaz kürke, sevimli bir yüz ifadesine ve siyah gözlere sahiptir. Bu özellikleri onu çok tercih edilen sevimli bir cins haline getirmektedir. Spitz ailesinin bir üyesi olan Eskies canlı, eğlenceyi ve tüm aile aktivitelerine katılmayı seven aktif köpeklerdir. Yabancılara karşı pek sevecen olmasa da aile ve arkadaşlarına karşı oldukça sevecendir.

Bichon Frise

 Bichion Frise yaramaz, oldukça hareketli, neşeli, sevilmeyi seven, küçük bir köpek cinsidir. Siyah gözleri ve kabarık beyaz kürkü ile Bichon, adeta bir oyuncak gibi durmaktadır.

Boston Terrier

 Boston Terrier, yaratılışlarından bu yana bir asırdan fazladır popüler bir cins olmuştur. Başlangıçta köpeklerle dövüşmek için yetiştirilmişlerdi, ancak günümüzde evde beslemek için can atan sevenleri var. Özellikle smokini andıran kürkü ile ilgileri üzerine topluyor.

Bulldog

 Bulldoglar başlangıçta sığır sürmek ve boğa güreşi denilen kanlı bir sporda rekabet etmek için kullanıldı. Günümüzde ise çocukları oldukça seven dost canlısı biraz hantal bir cins olarak bilinmektedir. Kısa yürüyüşler ve koltukta şekerleme yapmak tam Bulldog’lara göre.

Cocker Spaniel

 Cocker Spaniel, esasen sevilen bir refakatçi cinsi olmasına rağmen, genlerinin derinliklerinde yetenekli bir kuş köpeği olmaya devam ediyor. Bakması oldukça kolay ve eğlenceli Cocker tatlı yüz ifadesi ile sahiplerinin yüreklerinde taht kuruyor.

French Bulldog

 Fransız Bulldog, iyi bir arkadaş köpek olarak uzun bir tarihe sahiptir. İyi bir arkadaş ve aile köpeği olan bu ırk gösterilerde de kullanılmaktadır. Nadir bulunan bir köpek olması oldukça yüksek fiyatlara satılmasına neden olmaktadır.

Kyi-Leo

 Kyi-Leo, Malta ve Lhasa Apso köpek ırkları arasındaki bir melez köpekdir. Oynak, canlı ve tatlı olan bu yavrular, ebeveynlerinin her ikisinden de en iyi niteliklerin bazılarını genler aracılığı ile devraldılar. Kyi-Leos ayrıca Malta Aslan Köpekleri olarak da bilinir. Bu karma cins köpekleri barınaklarda ve cinslere özel kurtarma merkezlerinde bulabilirsiniz. Bu nedenle satın almadan önce sahiplenmeyi denemelisiniz. Uzun tüyleri düzenli tarama ve bakım gerektirse de iyi bir oyun arkadaşlarıdır ve çocuklarla iyi anlaşırlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hayrettin dedi ki:

    tanımadan besliyoruz

  2. Egemen dedi ki:

    teşekkürler