Popüler Orta Boy Köpek Irkları

09.08.2019
436
A+
A-
Popüler Orta Boy Köpek Irkları

Köpekler, dünyanın en küçük köpeği olan Chihuahua’dan yükselen Büyük Dane’ye kadar her boyutta gelir; bir köpeğin ne kadar yer kapladığı, sizin ve yaşam alanınızla uyumlu olup olmadığına karar vermede anahtar faktördür. Eğer orta veya büyük bir köpek sahibi olmak istiyorsanız, çok tercih edilen köpekler hakkında biraz bilgi sahibi olmak sizin için faydalı olacaktır.

American Pit Bull Terrier

 Bu köpek cinsi iyi bir arkadaş ve bir aile köpeği, daha önce güçlü ve koruyucu köpekler olarak çiftlikler de kullanılan bu köpekler, çocuklara oldukça nazik davrandıkları için dadı köpekler olarak ev ortamında yaşatılmaya başlamıştır. Dayanıklılıkları, yetenekleri ve cesaretleri onları ağırlık çekme, çeviklik ve itaat yarışması sporlarında popüler rakipler haline getirmektedir.

American Staffordshire Terrier

 Amerikan Staffordshire Terrier, büyüklüğü ile güçlü olduğu bilinen ancak insan ailesi ile sevdiği ve sevdiği kaslı bir cins. Amerikan Staffordshire Terrierleri, değer verdikleri insanlarla birlikte olmak, koşuya çıkmak, bahçede oynamak ya da koltukta sarılma gibi şeylerin tadını çıkarabilirsiniz. Zeki ve memnun olmaya isteklidirler, bu da onları eğitilebilir kılar ve iyi bir eğitime ihtiyaç duyarlar. Uygun bir eğitimle, Amerikan Staffordshire Terrier, sadık bir kucak böceği ve aile arkadaşının yanı sıra yetenekli bir çalışan köpek olabilir.

Golden Retriever

 Golden Retriever, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler köpek ırklarından biridir. Cinsin arkadaş canlısı, hoşgörülü davranışı, onları muhteşem aile hayvanları yapar ve zekası, onları çalışan yetenekli köpekler yapar.

Siberian Husky

 Sibirya Husky, çok sayıda renk ve işaret içeren kalın bir paltoyla güzel bir köpek cinsidir. Mavi veya çok renkli gözleri ve çarpıcı yüz maskeleri, yalnızca Sibirya’da ortaya çıkan bu cinsin çekiciliğine çekicilik katmaktadır.

Rottweiler

 Rottweilers başlangıçta sığırları sürmek için yetiştirildi. Daha sonra kasaplar için el arabaları çekmek için kullanılıyorlardı. İlk polis köpekleri arasındadırlar. En önemlisi, popüler aile koruyucuları ve arkadaşlarıdır.

Samoyed

 Aslen avlanmak, kızakları ve sürü geyiklerini bulmak için yetiştirilen Samoyed köpek ırkı, kuzeybatı Sibirya’daki Samoyede halkı için değerli bir cinstir. Arkadaş canlısı, nazik ve sadık aile köpekleridir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. sadet dedi ki:

    teşekkür

  2. Mert dedi ki:

    tanımadan besliyoruz