Rottweiler

19.08.2019
1.220
A+
A-
Rottweiler

Irk Boyutu : Büyük Boy

Yükseklik : Erkek 60-69 cm Dişi 56-63 cm

Ağırlık : Erkek 43-59 Kg Dişi 39-52 Kg

Ortalama Yaşam : 10-12 yıl

Rottweiler Bakımı : Tüy bakımı gerektiren köpekler değillerdir. Rottie’lerin tüyleri haftada 1 defa kauçuk bir eldivenle temizlenmelidir. Kulakları temiz tutulmalı ve ayak tırnakları kısa olmalıdır. Soğuk havayı severler ancak sığınacak bir yer de temin edilmelidir. Sosyalleştirilmesi gereken bir ırktır. Horlama ve aşırı yeme davranışı gösterebilirler. 10-12 yıl arasında ömürleri vardır. Bir seferde 12 yada daha fazla yavruları olur.

Rottweiler Karakter Yapısı : İtaatkar, sadık, koruyucu, güçlü ve cesur olmaları bilinen en önemli karakter özellikleridir. Ailesini korumak için herşeyi yapar hatta kendi hayatını tehlikeye atmaktan çekinmez. Çok dikkat gerektiren ciddi duruşlu, ve güçlü köpeklerdir. Gözlemci, sakin ve sessiz olmalarının yanı sıra, dişiler erkeklerden daha çok havlama davranışı gösterirler.

Rottweiler Kökeni : Rottie olarak da tanınan bu cins köpeklerin kökeni sığır otlatmaya kullanıldıkları Roma İmparatorluğu dönemine kadar uzanır. İsmini Almanya’da küçük bir kasaba olan Rottweil’den alır. 1800’lerde nesli tükenme noknasına gelmesine rağmen bu gün bekçi, iz sürme, çoban, polis köpeği olma gibi bir çok özelliğinden dolayı hayli popüler bir ırktır. Yenilmez görüntüsünün yanında güçlü,cesur bir yapısı vardır. Bilinen Rottweiler’lardan örnek olarak; TheConan O’ Brien Show’dan kukla TriumphInsult Comic Dog ve FerrisBueller’sDayOff’dayer alan aile köpeği örnek verilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Ozan dedi ki:

    siteyi kaydettim teşekkürler

  2. Yavuz Selim dedi ki:

    Çok faydalı bilgiler var

  3. Kaan dedi ki:

    siteyi kaydettim teşekkürler