Satın Almak Yerine Sahiplenelim

31.07.2019
485
A+
A-
Satın Almak Yerine Sahiplenelim

Günümüzde birçok aile hayvan sahibi olmak için işe koyuluyor. Genelde tercih edilen satın almak oluyor. Eğitemedikleri veya davranış bozuklukları olduğu için veya tatile giderken bırakacak yeri olmadığı için otoyollara, barınaklara bırakılıp terkediliyorlar. Barınaklarda binlerce kedi köpek sahiplenmeyi bekliyor. Gezdiğim barınaklarda o hayvanların bana bakışları içimi acıtıyor. Onlarında duyguları olduğunu unutarak, onları alıp kendinize bağlayıp sonrada terketmek onlara verebileceğiniz en büyük acıdır.

İnsan olduğumuz için onlara bunu yapma hakkına sahip değiliz. Barınaklarda onlara gerekli yaşam şartları sunulmuyor. Satın almayın, sahiplenin. Bir can kurtarın. Onlar barınaklarda sizleri bekliyor.

Sahiplenmeseniz dahi yakın çevrenizde bulunan barınakları sık sık ziyaret edin. Ziyaretcisi çok olan barınaklar titiz çalışmak zorunda kalıyor. Orada bulunan hayvanları 15 dakika sevmeniz onlara büyük mutluluk vermeye yetecektir.

Birçok insan istese dahi iş, ev vb. sebelerden hayvan sahiplenemiyor. Bu durumda olan arkadaşlar sahiplenmeye müsait olmayabilirsiniz ama duyarsız olmamalısınız. Onların sahiplenmesi için sizlerde küçükte olsa adımlar atmaya başlayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.