Shiba Inu

20.08.2019
1.369
A+
A-
Shiba Inu

Irk Boyutu : Büyük Boy

Yükseklik : Erkek 36-41 cm Dişi 33-38 cm

Ağırlık : Erkek 9-14 Kg Dişi 8-13 Kg

Ortalama Yaşam : 12-15 yıl

Shiba Inu Bakımı : Agresif bir ırk değildir ama diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir. Tasmasız olarak gezdirilmelidir diğer köpekleri kovalayabilirler. Ölü tüylerin metal uçlu bir tarakla vücudundan periyodik olarak temizlenmelidir. Gün içerisinde gerekli egzersizleri ihmal edilmemelidir.

Shiba Inu Karakter Yapısı : Shiba inu ırkı aktif ve cesur bir ırktır. Bazı türleri biraz soğuk mizaçlı olabilir ama ailelerini çok bağlıdırlar. Shiba inu küçük boyutlu görünüp içinde büyük bir köpek cesareti taşıyan köpek ırkıdır diğer köpeklere taviz vermez hatta üstünlük için kavga eder.

Shiba Inu Kökeni : Shiba inu Japonya da geliştirilmiş, en küçük ve en eski spitz tipi ırktır. Japon dağlarında yetiştirilmiş olan bu köpek avcı olarak kullanılmıştır. Daha sonra Japonya da sevilen bir bekçi köpeği olmuştur. Adının kökeni 1920 li yıllara kadar dayanmaktadır. 1930 lu yıllarda ise Japonlar Shiba inu ırkını kıymetli bir doğal kaynak olarak tanıtmışlardır. 2.Dünya Savaşında Shiba inu ırkı bombalar ve distemper hastalığından nerdeyse yok olmanın eşiğine gelmiştir. Daha sonra 1954 yılında Shiba inu ilk defa ABD ye getirilmiştir. 1992 yılında Shiba inu AKC tarafından tanınmıştır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Memet dedi ki:

    siteyi kaydettim teşekkürler

  2. Erkan dedi ki:

    siteyi kaydettim teşekkürler