Toy Fox Terrier

15.08.2019
520
A+
A-
Toy Fox Terrier

Irk Boyutu : Küçük Boy

Yükseklik : Erkek 25 cm Dişi 24 cm

Ağırlık : Erkek 2-4 Kg Dişi 2-3 Kg

Ortalama Yaşam : 13-15 yıl

Toy Fox Terrier Bakımı : Tüyleri bakıma ihtiyaç duymayan bir köpektir. Ölü tüyleri temizlemek amaçlı ara sıra taramak yeterlidir. Yumuşak zeminde yatırılmalıdır. Gezdirme esnasında soğuktan ve fazla sıcaktan korunmalıdır.

Toy Fox Terrier Karakter Yapısı : Çocukları sever ve iyi bir oyun arkadaşıdır. Küçük yapısından dolayı çocuklarla oyun esnasında yalnız bırakılmamalıdır. Diğer köpeklerle uyum içerisinde yaşarlar. Yabancılara karşı pek arkadaş canlısı değildirler ve yapıları gereği sürekli tetiktedirler. Gün içerisinde yeterli egzersiz yaptırılmadığı taktirde dikkat çekmek amaçlı huysuzluklar yapabilirler. Ailesine çok bağlı cesur ve korumacıdırlar. Zeki olması ve öğrenme isteğinden dolayı eğitilmeleri çok kolaydır.

Toy Fox Terrier Kökeni : Smooth Fox Teriyer ile kan bağı olan Amerikan asıllı bir ırktır. Avları ortaya çıkarmak amaçlı kullanılmıştır. Amerikan Kennel Kulübü 1885 yılında gösteri köpeği olarak tanımıştır. O yıllarda tanınmaya başlayıp popüler olan bu ırk günümüzde halen popülerdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.