Weimaraner

16.08.2019
475
A+
A-
Weimaraner

Irk Boyutu : Büyük Boy

Yükseklik : Erkek 60-69 cm Dişi 57-64 cm

Ağırlık : Erkek 20-34 Kg Dişi 20-30 Kg

Ortalama Yaşam : 10-13 yıl

Weimaraner Bakımı : Kısa tüylü olanların tüy dökme zamanı kauçuk bir eldiven yardımı ile ölü tüylerinin alınması yeterlidir. Uzun tüylü olanlar ise düzenli olarak taranmalıdır. Kulak içleri temizlenmeli ve enfeksiyon olmaması için kontrol altında tutulmalıdır. Enerji düzeyi yüksek olduğu için gün içerisinde egzersiz (Koşu Olabilir) yaptırılmalıdır.

Weimaraner Karakter Yapısı : Zeki ve Arkadaş canlısıdır ve oyun oynamayı çok sever. Yavruyken sosyalleştirilmesi gereken bir ırktır. Koruma içgüdüleri gelişmiştir olan bu köpekler ailesini ve bölgesini korumak için hiçbir şeyden çekinmezler. Çocuklu aileler için tavsiye edilmez. Yabancılara ve diğer köpeklere tahammülü yoktur. İhmal edildiği taktirde agrasif tavırlar sergiler ve ev eşyalarını kemirerek zarar verebilir. Bu ırkın yavruyken eğitilmesi çok önemlidir. Eğitim sürecinde, eğiten kişi kararlı ve kendinden emin bir tavır sergilemelidir.

Weimaraner Kökeni : 1800’lü yıllarda Almanya’da ortaya çıkmıştır. Weimaraner ismini bu ırk için sponsorluk yapan Weimaraner isimli birinden almıştır. Amerikan Kennel Kulübü tarafından 1943 yılında resmi olarak tescillenmiştir. Av amaçlı kullanılan bu ırk 1929 yılında popüler olmaya başlamıştır ve bu günümüze kadar gelmiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.