Yolda Yaralı Bir Köpek Var Ne Yapmalıyım

06.08.2019
610
A+
A-
Yolda Yaralı Bir Köpek Var Ne Yapmalıyım

İnsan olarak bazen çok acımasız ve duyarsız olabiliyoruz. Yolda gördüğümüz yaralı hayvanları görmezden gelip, geçip gidebiliyoruz. Bir canlıyı ölüme terketmek ne kadar İnsani bir davranıştır. ‘Aman canım alt tarafı bir hayvan!’ zihniyeti insanlığımıza zarar veriyor, zedeliyor. Bu dünya da yaşamayı hak eden tek canlı bizler değiliz. Her canlının bizlerin olduğu kadar yaşamaya hakkı vardır.

Yolculuk esnasında yolda araba çarpmış yaralı bir hayvan gördüğünüzde ve bu yaralı hayvan bir köpek ise yanına hızlı adımlarla ilerlemeyin. Yaralı köpek o an panik altında olduğu için sizi bir tehtid olarak görüp agresifleşebilir. Yanına çok sakin ve konuşarak ilerleyin. Tıbbi bir yardımda bulunmaya çalışmayın. Köpeğin vücudunda kırıklar varsa onu yerinden oynatmanız yardımdan çok zarar verebilir. Bu gibi durumlarda bir veterineri aramalısınız. Eğer bildiğiniz bir veteriner yoksa 11811 numaralı telefondan bir veteriner numarası alabilir ve yardım isteyebilirsiniz.

Yolda gördüğünüz yaralı hayvanlara yardımcı olun. Bir telefon etmek için harcadığınız 5 dakika o canlının hayatını kurtarmaya yetecektir. İnsan olduğumuzu asla unutmamalıyız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.