Yorkshire Terrier

17.08.2019
467
A+
A-
Yorkshire Terrier

Irk Boyutu : Küçük Boy

Yükseklik : Erkek 15-18 cm Dişi 15-18 cm

Ağırlık : Erkek 2-3 Kg Dişi 2-3 Kg

Ortalama Yaşam : 12-15 yıl

Yorkshire Terrier Bakımı : Tüyleri günlük fırçalanıp taranmalıdır. Gözlerinin önüne gelecek şekilde uzayan tüyleri kesmek yerine bant ile toparlamanız gerekir. Bu şekilde estetik görüntü de vermiş olursunuz. Kulakları düzenli olarak kontrol edilip temizlenmelidir. Çok fazla egzersiz ihtiyacı duymazlar. Soğuk iklimlerde rahatsız olabilirler ev hayatı onlar için en uygun olanıdır.

Yorkshire Terrier Karakter Yapısı : Sahibine bağlı ve koruyucudurlar. Boyutları küçük olsada cesaretleri inanılmazdır. En zeki ırklar arasındadır. Çocuklarla iyi geçinir ve onlarla oynamayı çok sever. Eğer gerekli eğitim verilmemişse çok küçük çocuklarla yalnız bırakılmamalıdırlar. Diğer köpeklere ve yabancılara karşı mesafeli ve tetiktedir. Yapı olarak dışarda beslemeye müsait değildirler. Evde beslenmeleri tavsiye edilir.

Yorkshire Terrier Kökeni : Kökeni İngiltere’dir. Bu ırkı fare gibi küçük hayvanları yakalamak için 1865’de Yorkshire’ de üretmişlerdir. Amerikaya 1872’de getirilmiştir. Çok iyi bir avcı olduğundan çok kısa zamanda popüler olmuştur. Günümüzde halen popüler olup evde köpek beslemek isteyen aileler için tercih edilen ırklar arasındadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Erkan dedi ki:

    faydalı bilgiler saolun